Przejdź do głównej zawartości

Przygotowania do ostatniej wizyty projektowej w Chorwacji

 
Przygotowania do ostatniej wizyty projektowej w Chorwacji.

Do Chorwacji do miejscowości Kastela polecą nasze uczennice z klasy 8: Iga Rojek, Hanna Młodzikowska i Paulina Kozdrowicka oraz uczennica klasy 7: Ania Bogucka.

Spotkanie projektowe będzie poświęcone komunikacji za pomocą wyglądu zewnętrznego, zgodnie z przysłowiem:"Jak cię widzą tak Ci piszą". Ale znamy też przysłowie: "Nie szata zdobi człowieka". No właśnie i ten spór, które przysłowie ma racje będziemy rozstrzygać podczas naszego ostatniego spotkania projektu:"Kommunikation".

Przed nami teraz dużo pracy, na razie trochę online z partnerami, trochę u nas w szkole. Czasu do wyjazdu jeszcze sporo, ale pracy też!

Uczennice napisały o sobie, żeby się zapoznać z uczestnikami projektu w Chorwacji.

Steckbriefe:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przygotowywania do wizyty w Polsce

 Już od początku września wiedzieliśmy, ze spotkanie C4 w Polsce sie odbędzie. Ze wzgledu na Covid  Ze strony Polskiej wzięło udział 8 uczniów z klasy 8, a do Polski mieli przyjechać uczniowie z Niemiec, Portugalii, Bułgarii i Chorwacji. Do naszych przygotowań należało przygotowanie prezentacji o języku migowym, prezentacji o szkole i o swoim hobby.  Zabieramy sie do pracy!

Przygotowania do wizyty w Niemczech

Uczniowie jadący do Niemiec zostali wybrani, to: Maja Połocka z klasy 8, Zuzia Nazarczuk z klasy 8, Antek Kozłowski z klasy 8 i Łukasz Rusajczyk z klasy 7. Jako opiekunki pojadą Marta Kozak i Magda Pawlukowicz. Uczniowie mieli dwa zadania, zapoznać się z alfabetem fonetycznym IPA i na podstawie mind maps swoich koleżanek i kolegów stworzyć jedną wielojęzyczną mapę myśli. Efekty prac poniżej: Kommunikation Mind map

Podsumowanie projektu Kommunikation 2019-2022

  W naszym projekcie poznawaliśmy i promowaliśmy komunikację interpersonalną we wszystkich jej aspektach. Szczególny nacisk został położony na język i techniki komunikacji niewerbalnej. Uczniowie poznali też pochodzenie i rozpowszechnienie swojego języka i lokalnych dialektów. Zrozumienie znaczenia języków jako środka komunikacji i nośnika kultury pomogło przełamać uprzedzenia i promować tolerancję. Równie ważne było zrozumienie języka mimiki i gestów jako istotnej części komunikacji. Wiemy już, jakie są różnice w poszczególnych krajach. Czy skinienie głową zawsze oznacza „tak”? Uczniowie nauczyli się, że wiele rzeczy, które mogą prowadzić do nieporozumień w komunikacji międzykulturowej, to po prostu różne interpretacje. Uczniowie byli poddani refleksji na temat tego, jakie znaczenie ma ubiór w komunikacji oraz jak się komunikować z osobami z niepełnosprawnościami. Ponadto poznali język nauki i sztuki  jako kolejne formy ludzkiej ekspresji, zrozumiałej bez względu na to jakim językiem